TOIDULISANDID

Mis on toidulisandid?

Toidulisandite eesmärk on pakkuda toitaineid, mida ei pruugita tava toitumisega piisavas koguses saada. Toidulisandid võivad olla vitamiinid, mineraalid, aminohapped, rasvhapped ja muud ained, mida tarnitakse kas tablettide, kapslite, vedeliku jne kujul. Toidulisandid on saadaval erinevates annustes ja erinevates kombinatsioonides. Siiski on meie keha toimimiseks vaja ainult teatud kogust igast toitainest ja suurem kogus ei pruugi olla parem. Suurtes annustes võivad mõned ained avaldada kahjulikku mõju ja muutuda kahjulikuks. Tarbijate tervise kaitsmise eesmärgil võib toidulisandeid seaduslikult müüa ainult koos asjakohase soovitusliku päevase annusega ja hoiatusega, et seda annust ei tohi ületada.

Kes vajab toidulisandeid?

Toidulisandid ei asenda tasakaalustatud tervislikku toitumist. Õige toitumine, mis sisaldab rohkelt puuvilju, köögivilju, täisteratooteid, piisavas koguses valku ja tervislikke rasvu, peaks tavaliselt tagama kõik hea tervise jaoks vajalikud toitained. Teatud olukordades või teatud isikud võivad vajada toidulisandeid lisaks tava toitumisele. Meie kaasaegse kiire elustiili tõttu ei jõua kõik tervislikult toituda, siis siin tulevadki appi toidulisandid.

Üldine sõnum on järgmine: järgige tervislikku ja tasakaalustatud toitumist, lugege hoolikalt toidulisandite ja rikastatud toitude etikette ning vältige korduvate annuste võtmist, mis ületavad soovitatavat päevakogust (RDA). Kahtluse korral pidage enne toidulisandi valimist nõu dietoloogi või arstiga.

Näitan kõiki 9 tulemust